Magazín - Články

Články

Umíte správně instalovat nášlapy do zahrady?

Design pozemku, který zahrnuje nášlapy do zahrady, by měl být harmonickým spojením funkčnosti a estetiky. Víte, které kamenné šlapáky jsou nejlepší?

Články

Středomořské okrasné zahrady u rodinných domů

Vytvoření okrasné zahrady u rodinných domů ve středomořském stylu je o vzpomínkách na letní dovolenou. Vybudujte si svůj ráj!

Články

Okrasné kameny a jejich vliv na ochlazení města

V současné době se města potýkají s rostoucími teplotami a vytvářením tepelných ostrovů. Jedním z nečekaných spojenců v této bitvě jsou okrasné kameny.

Články

Jak vyčistit kamennou kůru efektivně?

Záhon s kamennou kůrou nese svědectví o změnách počasí a rostlinné snaze osídlit každé místo. Jak tedy vrátit těmto skvostům jejich dávný lesk a krásu?

Články

Jaké jsou typy kamenné kůry?

Ve světě geologie a stavebnictví se někdy setkáme s pojmem, který překvapí svou poetičností – kamenná kůra. Představíme všechny variace.

Články

Víte, jak plně využít ploché kameny na chodník?

Chcete se inspirovat, kam a jak položit ploché kameny na chodník? Udělejte to tak, aby vyžadoval jen minimum péče, poradíme vám.

Články

Jak vznikla a co to je kamenná kůra?

Kamenná kůra vypráví příběh geologických procesů Země rozprostřených přes miliony let. Seznamte se zrodem velmi elegantní a dekorativní horniny.

Články

Jak se těží písek na pískoviště?

Dětská pískoviště jsou tím místem, kde se zakládají počátky kreativity a fantazie. Pojďte si přečíst, jakým procesem prochází písek, než se dostane na pískoviště.

Články

Písek v České republice

Zdánlivě obyčejný materiál má mnoho tváří a odstínů. Pestrost z něj činí klíčový prvek pro různá odvětví od průmyslu po zábavu. Poznejte písek z ČR.

Články

Jak a kde použít kamennou kůru v zahradě?

Pojďme se ponořit do světa možností, jak a kde použít kamennou kůru. Bude se hodit k oživení zahradního prostředí i vám?