Kde koupit písek do pískoviště? Nákup nemusí být nic složitého

Sluníčko začíná hřát a děti už odpočítávají dny, kdy budou moci na tolik oblíbená pískoviště. Který písek je pro dětskou hru ten nejvhodnější a kde ho koupit?

Ptáci zpívají a všechna květena se opět začíná vybarvovat. Kdo by se netěšil na jaro. A děti, ty už odpočítávají dny, kdy budou moci opět na dětská hřiště a tolik oblíbená pískoviště. Který písek je ale pro dětskou hru ten nejvhodnější?

Zdroj: Freepik

Písek pro pískoviště

Dle dětských parametrů je to docela jednoduché. Mají totiž jasno, co by měl takový písek splňovat. Hlavně ať se z něj dají vyrábět bábovičky a hrady, které budou držet tvar. To nároky rodičů jsou poněkud specifičtější a náročnější. Maminky řeší především, zda písek v pískovišti nebude obarvovat oblečení a kůži mrňat. Tatínci zase dumou nad složením písku a jeho nezávadností. Každý má své otázky. Který písek pro pískoviště je tedy ten správný?

Ten vhodný na tvorbu báboviček

Člověk by nevěřil, jak může být náročné vybrat vhodný písek do pískoviště. Obecně platí, že samozřejmě vybíráme ten certifikovaný, který je zbaven škodlivých látek jako je azbest, olovo nebo prach z krystalického křemene. Absolutně nevhodný je pak písek potěrový, který má nejjemnější frakci praného štěrkopísku tříděného na sítech. Bohužel ani z říčního žlutého písku bábovičku nevytvoříte. Barvené písky z hobbymarketů zase způsobují mnohdy nevypratelné skvrny na oblečení.

Zdroj: Freepik

O čem třeba nemá veřejnost ponětí je, že hrady z písku, které jsou vidět na rozlehlých plážích se vůbec nestaví z plážového písku, ale z navezeného písku vhodného k architektonickým výzvám. Zrníčka plážového písku jsou totiž oválná a není v něm žádné pojivo. Obecně tedy platí, že zrnka písku by měla být hranatá, kdy si po udusání pěkně sednou a písek by měl také obsahovat drobné procento pojiva (např. jíl). Pak budou šťastné děti i jejich tatínci a dílo se podaří.

Kde koupit písek?

Když už vyberete ten správný typ písku, nastává další otázka a tou je kde koupit písek na pískoviště. Maminky toto téma často řeší na diskuzních fórech. Odpověď je jednoduchá. Nejsnadnějším způsobem, který šetří váš čas a námahu, je objednat si certifikovaný písek na internetu. Nemusíte řešit dopravu ani náročnou manipulaci.

Nabízíme vám ke koupi certifikovaný písek frakce 0/4, který dodáváme v pytlích po 25 kilogramech. Tyto pytle jsou uloženy na paletách, které jsou zahrnuty v ceně produktu a zůstávají vám. Tento způsob balení výrazně ulehčuje manipulaci a samotnou realizaci vašich projektů.

Pokud chcete vyzkoušet náš pytlovaný písek nebo jen objednat písek na dosypání, objednejte si pouze pytel. Pokud potřebujete větší množství, máte možnost objednat celé palety o různých vahách. Cena za dopravu je také již součástí ceny za písek. Vyzkoušejte pohodlný nákup písku přes náš e-shop.

Kateřina Špunda
Autor

Kateřina Špunda

Katka se již od dětských let zajímá o přírodu a ekologii. Není tedy překvapením, že se z ní stal aktivní myslivec. Vzhledem k blízkému vztahu k lesu načerpala dostatek informací a zkušeností v oblasti těžby dřeva a jeho následnému zpracování. Díky tomu je člověkem na svém místě, který dokáže poradit se všemi otázkami, týkající se nejen dřeva, ale i briket a ostatních alternativních paliv na trhu.

Zájmy: myslivost, příroda, ekologie, les