Okrasné kameny Láva Nera, 200-400 mm, drátěný koš, 800 kg

Kód: OKLN200400

Velké dekorační kameny z černé lávy jsou vhodné jako dekorace do exteriéru i interiéru. Jsou vhodné jako okrasná výplň bezúdržbových ploch na zahradách a terasách. Dále jsou ideální k lemování chodníčků nebo do gabionů.

Cena
14 830 Kč
včetně DPH a dopravy
Dostupnost na dotaz

Popis produktu

Exkluzivní okrasné kameny Láva Nera, ve frakci 200 - 400 mm, jsou dováženy z lomů v sopečných oblastech. Černé porézní lávové kameny této velikosti jsou vhodné například pro okrasné plochy na terasách, lemy chodníků, kolem bazénů nebo jako dekorační prvek mezi rostliny. Své uplatnění najdou na samostatných plochách či jako výplň gabionových sítí.

Kameny Láva Nera můžete využít jako tvarově stálou náhradu okrasné mulčovací kůry. Vyhnete se tak výskytu plísní a rozpadu kůry, který bývá při jejím použití častým problémem.

Černé dekorační kameny mají své využití i v moderních interiérech.

Jaké množství kamenů objednat?

  1. Spočítejte si plochu, kterou chcete pokrýt kameny
  2. Přibližná spotřeba je 75 kg/m2

Doporučení

Před pokládáním kamenů doporučujeme použít geotextilii, která pomáhá udržovat půdní vlhkost a současně výrazně omezuje růst nežádoucích rostlin (plevelů apod.), čímž snižuje potřebu používání prostředků omezujících růst plevele na minimum.

Také doporučujeme využití neviditelných obrubníků pro stálost vytyčených geometrických tvarů v zahradách. Před samotnou aplikací na místo určení je optimální propláchnutí kamenů čistou vodou. Tím se zbaví případných prachových částic a nečistot.

Kameny Láva Nera je vhodné použít k rostlinám, kterým vyhovuje neutrální až mírně kyselé prostředí půdy.

Upozornění

Barevné provedení se může mírně lišit v závislosti na nastavení vašeho monitoru a podle typu displeje a zařízení na kterém si obrázky prohlížíte. Vlivem dlouhodobého působení povětrnostních podmínek může dojít k mírné změně barvy kamenů.

Technické informace

Průměr:
200 - 400 mm
Typ materiálu:
přírodně zabarvený kámen
Druh horniny:
láva
Země původu:
Itálie
Balení:
800 kg/drátěný koš
Přibližná spotřeba:
75 kg/ m²
Pochozí produkt:
ne

Informace k doručení zboží na paletách

K závozům zboží využíváme nákladní vozy o nosnosti 7,5 tuny a vyšší, které jsou vybaveny hydraulickým čelem. Pro příjezd doručujících vozidel je nezbytná pevná příjezdová cesta (asfalt, beton, dlažba). Nevhodný povrch cesty - tráva, štěrk, písek.

Palety převezeme po zpevněné ploše na krátkou vzdálenost, ale vzhledem k vysoké hmotnosti palet (až 850 kg) jsou zde určitá omezení.

nákladní auto s hydraulickým čelem
převoz ručním paletovým vozíkem
Vhodné povrchy: asfalt, beton, dlažba
Nevhodné povrchy: tráva, štěrk, písek, šikmá plocha (i mírný svah)

Pokud nelze použít paletový vozík pro převoz palet, řidič tuto paletu složí na nejbližší vhodné místo a další manipulaci se zbožím z palety si musí zajistit zákazník svépomocí.

Podrobné informace

Proč si vybrat Stonex?

Doprava po celé ČR již zahrnuta v ceně

Široká nabídka okrasných kamenů

Objednávejte z pohodlí domova

Rychlá expedice a doručení zboží