Kamenná kůra, 11-32 mm, 400 kg

Kód: KK1132400

Přírodní kamenná kůra z ruly se vyznačuje výbornou odolností proti mrazu a slunečnímu záření. Tyto vlastnosti ji dělají vhodným materiálem pro pochozí oblasti. Pomáhá zabránit nadměrnému vypařování vody z půdy a potlačuje výskyt plevelů. Přirozená estetika a textura obohacují vizuální přitažlivost prostředí. Tento přírodní materiál je možné aplikovat v různých zahradnických projektech, včetně květinových záhonů, cest, kolem stromů a na místech, která jsou obtížně přístupná nebo na svazích.

Cena
4 500 Kč
včetně DPH a dopravy
Momentálně není k dipozici

Popis produktu

Přírodní kamenná kůra z ruly vyniká odolností vůči mrazu, slunečnímu záření a je vhodná na pochozí plochy. Zabraňuje přehnanému odpařování vody z půdy a růstu plevele. Její přirozená krása a textura přidávají estetickou hodnotu. Tento materiál lze použít na různé zahradní aplikace, včetně záhonů, cestiček, okolo stromů, ale i na obtížně dostupných místech a svazích.

Má tu výhodu, že na rozdíl od tradiční dřevěné mulče nepodléhá rozkladu, neslehává, nepřenáší ji vítr, neztrácí se a není třeba ji pravidelně doplňovat či opětovně kupovat.

Co se týče rozlišení velikostí, kameny jsou řazeny pomocí mechanického třídícího zařízení, které odděluje materiál podle určených průměrů. Nicméně, délka kamenů může převyšovat jejich průměr.

Estetická stébelnatá rula připomíná dřevo přeměněné v kámen. Decentní pruhované kousky využijete do všech okrasných ploch v okolí domu i na zahradě. Velmi efektně působí ve společnosti dřevin.

Luxusní drť Kamenná kůra, ve frakci do 32 mm, je dovážená z lomů v Itálii. Pruhované plátky ruly této velikosti jsou vhodné například pro okrasné partie teras a kolem bazénů. Tyto kamínky jsou vhodným dekoračním prvkem mezi rostliny i na samostatné plochy. Pruhovaná dekorační drť z ruly má své využití i v moderních interiérech.

Kamennou kůru můžete využít jako tvarově stálou náhradu okrasné mulčovací kůry. Vyhnete se tak výskytu plísní a rozpadu organické hmoty, který bývá při jejím použití častým problémem. Tato drť je vhodná pro zásyp hrobů.

Jaké množství drtě objednat?

  1. Spočítejte si plochu, kterou chcete pokrýt valounky
  2. Přibližná spotřeba drtě je 75 kg/m2

Doporučení

Před pokládáním doporučujeme použít geotextilii, která pomáhá udržovat půdní vlhkost a současně výrazně omezuje růst nežádoucích rostlin (plevelů apod.), čímž snižuje potřebu používání prostředků omezujících růst plevele na minimum.

Také doporučujeme využití neviditelných obrubníků pro stálost vytyčených geometrických tvarů v zahradách. Před samotnou aplikací na místo určení je optimální propláchnutí kamenů čistou vodou. Tím se zbaví případných prachových částic a nečistot.

Rulovou drť Kamenná kůra můžete použít ke všem rostlinám.

Upozornění

Barevné provedení se může mírně lišit v závislosti na nastavení vašeho monitoru, podle typu displeje a zařízení na kterém si obrázky prohlížíte. Vlivem dlouhodobého působení povětrnostních podmínek může dojít k mírné změně barvy kamenů.

Technické informace

Průměr:
11 - 32 mm
Typ materiálu:
přírodně zabarvený kámen
Druh horniny:
rula
Země původu:
Itálie
Přibližná spotřeba:
75 kg/ m²
Pochozí produkt:
ano
Balení:
20 kg
Balení na paletě:
20 ks

Nejhledanější výrazy

Informace k doručení zboží na paletách

K závozům zboží využíváme nákladní vozy o nosnosti 7,5 tuny a vyšší, které jsou vybaveny hydraulickým čelem. Pro příjezd doručujících vozidel je nezbytná pevná příjezdová cesta (asfalt, beton, dlažba). Nevhodný povrch cesty - tráva, štěrk, písek.

Palety převezeme po zpevněné ploše na krátkou vzdálenost, ale vzhledem k vysoké hmotnosti palet (až 850 kg) jsou zde určitá omezení.

nákladní auto s hydraulickým čelem
převoz ručním paletovým vozíkem
Vhodné povrchy: asfalt, beton, dlažba
Nevhodné povrchy: tráva, štěrk, písek, šikmá plocha (i mírný svah)

Pokud nelze použít paletový vozík pro převoz palet, řidič tuto paletu složí na nejbližší vhodné místo a další manipulaci se zbožím z palety si musí zajistit zákazník svépomocí.

Podrobné informace

Proč si vybrat Stonex?

Doprava po celé ČR již zahrnuta v ceně

Široká nabídka okrasných kamenů

Objednávejte z pohodlí domova

Rychlá expedice a doručení zboží